تعویض چیپ های BGA

تعویض چیپ های BGA : از جمله چیپ های شمالی (NORTH BRIDGE)، جنوبی (SOUTH BRIDGE)  و گرافیک (VGA)

خرابی چیپ های BGA در اثر عواملی مانند: حرارت بیش از حد، ضربه و خرابی الکترونیکی می باشد. در این مرکز با استفاده از تجهیزات پیشرفته، انواع چیپ های فوق تعمیر و تعویض می گردد.

تعمیرات لپ تاپ
تعویض چیپ های SMD

تعویض چیپ های SMD: از جمله چیپ های تغذیه ، شارژ ، صدا ، I/O و…

در حال حاضر اکثر المان های الکترونیکی موجود در لپ تاپ، از نوع SMD می باشد. تعویض این نوع قطعات نیاز به تجهیزات گران قیمت ندارد و تشخیص خرابی به مراتب مهم تر از نحوه تعویض آن می باشد.

رفع داغ كردن لپ تاپ

رفع داغ كردن لپ تاپ با سرویس ، شستشو(اسید شویی) و تعویض HEATPIPE: عدم سرویس به موقع لپ تاپ، باعث تجمع گرد و غبار و پرز در بین پره های HEATSINK می شود و منجر به داغ شدن بیش از حد سیستم می گردد. با سرویس به موقع HEATPIPE ، حرارت کنترل شده و عمر دستگاه افزایش می یابد.

تعمیر لولای لپ تاپ

تعمیر لولای لپ تاپ و  نگهدارنده LCD: در بسیاری موارد لولا یا LCD HOLDER یدک در بازار یافت نمی شود. این مرکز با در اختیار داشتن دستگاه های انواع جوشکاری اعم از جوش انواع فلز و جوش پلاستیک اقدام به جوش و ترمیم این قطعات می نماید.

تعمیر کیبورد لپ تاپ

تعمیر کیبورد لپ تاپ: اکثر خرابی های کیبورد از ریختن مایعات در آن یا موقع تمیز کردن یا هنگام اصابت اشیا و وسایل به کیبورد است. در مواردی که کلید یا پایه نگهدارنده کلید کنده یا شکسته باشد، می توان کیبورد را تعمیر نمود. ولی بیشتر خرابی های ناشی از ریختن مایعات در کیبورد ، قابل تعمیر نبوده و یا مقرون به صرفه نمی باشد و کیبورد باید تعویض شود.

تعویض LCD لپ تاپ

تعویض LCD لپ تاپ : یکی از قطعات حساس به ضربه در لپ تاپ، LCD است. گاهی ضربه منجر به شکستن LCD می شود و گاهی باعث ایجاد لکه سیاهی در قسمتی از صفحه و برخی موارد ایجاد خطوط افقی یا عمودی در صفحه LCD که در هر مورد باید پنل عوض شود.

تعمیر و تعویض هارد دیسک

تعمیر و تعویض هارد دیسک: هارد دیسک یکی از قطعات حساس به ضربه است که مخصوصا در موقع کار با سیستم به شدت آسیب پذیر بوده و با تکان یا ضربه ناگهانی، دیسک آسیب دیده و منجر به ایجاد BAD SECTOR می شود. در این صورت هارد باید تعویض گردد. در برخی مواقع LOST CLUSTER و دیگر خرابی های نرم افزاری خود را به شکل BAD SECTOR نشان می دهند. این گونه خرابی ها اکثرا قابل برطرف شدن بوده و نیاز به تعویض هارد نیست (اصطلاحا رفع BAD SECTOR می شود)

تعمیر و تعویض DVD-RW

تعمیر و تعویض BLU-RAY , DVD-RW:

از جمله ایرادهایی که برای Optical Disk Drive) ODD) ها به وجود می آید یکی خرابی Optic در اثر گرد و غبار و دیگری برخورد انگشت ، دیسک و سایر اجسام به لنز ODD می باشد. در بسیاری موارد ایراد با سرویس بر طرف می شود، در غیر این صورت نیاز به تعویض است.

برداشتن پسورد لپ تاپ

حذف BIOS PASSWORD:

از آن جا که لپ تاپ یک وسیله قابل حمل (PORTABLE) است و امکان سرقت و سوء استفاده از این وسیله زیاد می باشد، سیستم ایمنی بسیار قوی تری نسبت به سیستم های رومیزی خانگی برای آن در نظر گرفته شده است. در سیستم های رومیزی حذف PASSWORD به راحتی و با CLEAR CMOS یا بر داشتن باتری انجام می شود، ولی در لپ تاپ نیاز به دانش فنی و دستگاه های تخصصی می باشد.

جک پاور لپ تاپ

تعویض جک برق: در اثر کشش های ناگهانی یا قطع و وصل مکرر آداپتور به لپ تاپ، ممکن است به جک برق آسیب برسد. این مرکز با تهیه انواع جک برق برای لپ تاپ، در کمترین زمان ممکن اقدام به تعویض آن می نماید.

تعویض چیپ صدا

تعویض چیپ صدا: یکی از علت های خرابی صدای دستگاه ، آسیب دیدن چیپ صدا می باشد. تشخیص علت خرابی یا قطع بودن صدا، نیاز به تجربه و ابزار خاص دارد.

جک صدا

تعویض جک میکروفن و خروجی صدا: استفاده نادرست از جک های میکروفن و خروجی صدا یا کشیده شدن کابل متصل به جک، باعث قطعی جک شده و باید تعویض گردند.

تعویض SPEAKER

تعویض اسپیکر انواع لپ تاپ: استفاده از اسپیکر لپ تاپ با صدای بلند و به مدت زیاد ممکن است باعث ایجاد صدای خش خش در اسپیکر شود و در پی آن اسپیکر خراب گردد. در این صورت اسپیکر باید تعویض شود و موقع تعویض، رعایت امپدانس(اهم) اسپیکر جدید بسیار حائز اهمیت است.

سرویس و تعویض فن لپ تاپ

تعویض فن CPU: گرد و غبار و ضربه دو عامل مهم در خرابی فن سیستم است. بسته به میزان آسیب دیدگی، فن باید تعمیر یا تعویض گردد. با سرویس به موقع سیستم، بسیاری از این خرابی ها قابل پیشگیری است.

تعمیرات سخت افزاری اپل

تعمیرات سخت افزاری APPLE: شامل تعمیرات تخصصی MacBook و iMAC

تعویض پورت USB

تعویض USB PORT انواع لپ تاپ: بسیار پیش می آید که در اثر خطای کاربر موقع اتصال یک وسیله USB به لپ تاپ، USB PORT آسیب دیده و بایستی تعویض گردد.

نمایندگی تعمیرات لپ تاپ ایسوس

ایراد های رایج در لپ تاپ های ASUS

روشن نشدن لپ تاپ ایسوس مانند مدل های : X450 – X540 – G51 – N550 – V502LX – K551 – X401U – K451 – K550 – K555 – G53

تصویر ندادن لپ تاپ ایسوس مانند مدل های: X550 – 6556U – X541 – N56 – X555 – A550

خرابی جک برق یا پاور جک (DC JACK) لپ تاپ ایسوس مانند مدل های: K53 – N53 – K43 – X42 – K52 – K55 – X54

نمایندگی تعمیرات ایسوس در اصفهان
نمایندگی لنوو در اصفهان
نمایندگی تعمیرات لپ تاپ لنوو

تعمیرات تخصصی انواع مدل های لنوو